Dzisiaj jest: 1.2.2023, imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
WYBIERZ JĘZYK
OPIS POCHODZĄCY OD WYDAWCY:

Czy ktoś może sprawić, by zgorzkniały starzec pokochał Boże Narodzenie? Może duchy?

Serce Scrooge’a jest zimne jak lód. On sam – bogatszy niż połowa banków w Anglii i bardziej wredny, niż można sobie wyobrazić. Kiedy jednak pewnej nocy w jego sypialni pojawiają się jeden po drugim trzy straszne duchy i zabierają go w podróż w czasie, dowiaduje się, ile jest warte jego życie. Czy zdąży się zmienić, nim będzie za późno?

Klasyczna powieść Charlesa Dickensa w uproszczonej adaptacji dla dzieci.

Opowieść wigilijna

Autor: Charles Dickens
Typ okładki: Miękka
Rok wydania: 1985-01-01
Cena: 30 zł
Ocena:

Drodzy czytelnicy!

Na wstępie, dziękuję za odwiedzenie strony z moimi recenzjami. Jako autorka i książkoholiczka postaram się zachęcić Was do publikacji i pomóc w znalezieniu odpowiedniego tytułu. Dziś omówimy książkę pod tytułem: Opowieść Wigilijna autorstwa Charles’a  Dickens ‘a
 

Jest to ponadczasowa, klasyczna powieść, która niesie ze sobą przesłanie, które imać może się każdego z nas.

Powieść przedstawia nam Scrooge’a bogatego, lecz podstarzałego, samotnego mężczyznę. Zapewne wyobrażacie sobie teraz obraz kochającego dziadka, który zawsze ugości was w domu ciepłą herbatą i ciastem własnej roboty? Nic bardziej mylnego! Scrooge to wredny, marudny, osądzający skąpy bohater tej powieści. Mogłoby się zdawać, że poza pracą i gromadzeniem fortuny nic już w jego życiu się nie zmieni, gdyż wpadł w błędne koło. Zaślepiony wręcz obsesyjnie jedynie złotym blaskiem pieniądza.

A jednak autor postanowił napisać losy Scrooge’ a inaczej.

W święta Bożego narodzenia naszego protagonistę nawiedzają trzy duchy:

-przeszłości;

-teraźniejszości;

-przyszłości;

Każdy duch zabiera bohatera w podróż, która ma za zadanie obudzić go z pustego życia wypełnionego jedynie próżnością. Projekcie, które rzucają go w czasie wpływają rzeczywiście na jego punkt widzenia i tłumiąc blask pieniądza na tyle, że Scrooge ’e już podczas nawiedzenia drugiego ducha postanawia poprawę. Każda wizyta to ogromne emocje, spojrzenie na świat i ludzi go otaczających z innej perspektywy. Jednak dopiero ostatnia wizja daje mu obraz kim był i co pozostawił po sobie.

Czy był to rzeczywiście sen? A może naprawdę duchy nawiedziły naszego bohatera? Jeśli tak, ilu z nas powinny odwiedzić takie duszki? Jak wiele osób potrzebuje przemiany, która może zmienić jego życie? Dickens ukrył w powieści nie tylko jedno przesłanie i lekcje, które na pewno znajdziecie, jeśli nie za pierwszym razem to na pewno czytając ją po raz kolejny.

Minęło wiele lat a ja wciąż wraca w okresie świątecznym do tej książki ???? Wiecie, dlaczego? Ponieważ ma w siebie zawarte przesłanie, że to nie majętności się liczą a drugi człowiek. Nie ma w naszym życiu cenniejszego daru od bliskiego, który nas kocha i jest z nami mimo przeciwności losu.


Drogi czytelniku!
Dziękuję za przeczytanie opinii, mam nadzieję, że rozwieje ona Twoje wątpliwości dotyczące tego utworu. Zapraszam Cię również do mojej autorskiej strony www.i-pisarz.pl gdzie nabyć możesz książki mojego autorstwa z autografem. Każda sprzedana książka pomaga mi w rozwoju. Zapraszam również do wsparcia mojej twórczości na patronite https://patronite.pl/www.i-pisarz.pl/description 

Zapraszam!


Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.