Dzisiaj jest: 1.2.2023, imieniny: Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego
WYBIERZ JĘZYK
OPIS POCHODZI OD WYDAWCY:

Słynna opowieść o drewnianym pajacu, która od lat fascynuje czytelników – wielokrotnie ekranizowana i przetłumaczona na ponad 300 języków.

Drewniany pajacyk Pinokio musi przebyć długą drogę, aby stać się prawdziwym chłopcem. W trakcie tej wędrówki uczy się odróżniać dobro od zła, prawdę od fałszu, próbuje zrozumieć sens pracy i wartości najważniejszej - miłości. W swoich niezliczonych przygodach poznaje smak życia w bólu i łzach, cierpieniu i śmierci, ale też w radości i pogodzie ducha. Zdobywa przy tym doświadczenie i wiedzę życia, które pozwalają mu przeistoczyć się w dobrego i odpowiedzialnego chłopca.

Pinokio

Autor: Carlo Collodi
Typ okładki: miękka
Stron: 125
Rok wydania: 1954-01-01
Cena: 25 zł
Ocena:
Drodzy czytelnicy!

Na wstępie, dziękuję za odwiedzenie strony z moimi recenzjami. Jako autorka i książkoholiczka postaram się zachęcić Was do publikacji i pomóc w znalezieniu odpowiedniego tytułu.


Pinokio autorstwa Carlo Collodi

Przenieśmy się dziś do lat dziecięcych, kiedy naszym jedynym zmartwieniem było napisanie sprawdzianu i nie zaspanie do szkoły.  Właśnie otrzymaliście listę lektur i znajduje się na niej Pinokio. Historia Pajacyka, którego wielkim marzeniem jest stać się żywym chłopcem. Nie mam zamiaru recenzować tej książki, ale trochę o niej opowiedzieć, może zachęcę tymi słowami uczniów do lektury?

Sama z przyjemnością lata temu sięgnęłam po lekturę, lecz dopiero jako dorosła osoba widzę, że przekaz jest ponadczasowy, choć ubrany w bajkowe ramy.

Młody czytelnik razem z tytułowym Pinokio uczy się odróżniać dobro od zła i chociaż jest tylko kukiełką jego zachowania wpisują się w zagubionego chłopca, który łatwo daje sobą manipulować np. pozbywają się podręcznika, czy wierzy w słowa Lisa i Koguta. Jak typowe dziecko miga się od szkoły, nauki i książek i niestety płaci za to przemianą w osiołka, bo w końcu każdy z leniuszków staje się osiołkiem w skrócie mówiąc.  A co działo się z Dzeppeto? Jak typowy kochający rodzic, ruszył w poszukiwanie syna gdy ten ruszył w świat, niestety wpadł w paszczę wieloryba.

Jak to się skończy?

Zapraszam do lektury.

Czytelnik utożsamia się z głównym bohaterem, przeżywa z nim wzloty i upadki, ale najważniejsze, że wyciąga morał z tej pięknej historii. Dziś trudno spotkać książkę dla dzieci z takim przekazem. Widzę, że wiele osób piszę, iż historia jest brutalna, nie zgadzam się z tym stwierdzeniem.

Dlatego młodzi czytelnicy, z czystym sumieniem mówię Wam, że jeśli pominiecie tę lekturę szkolną, będziecie tego żałować 

Drogi czytelniku!
Dziękuję za przeczytanie opinii, mam nadzieję, że rozwieje ona Twoje wątpliwości dotyczące tego utworu. Zapraszam Cię również do mojej autorskiej strony www.i-pisarz.pl gdzie nabyć możesz książki mojego autorstwa z autografem. Każda sprzedana książka pomaga mi w rozwoju.

Zapraszam!


 

Kopiowanie i rozpowszechnianie powyższych treści na stronie bez wiedzy i zgody autora jest zabronione! Ustawa z dn. 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Reklama
Zapisz się do newslettera:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingu usług i produktów partnerów właściciela serwisów.